sitoadmin tarafından yazılmış tüm yazılar

Bir Parça Sonsuzluk

Infinity

Bir doğru parçası, sonsuz noktadan oluşur.


Gitti

Eve gitti.

Akşam olduğunda eve gitti.

Akşam olduğunda ceketini aldı. Eve gitti.

Akşam olduğunda mavi ekose ceketini aldı. Eve gitti.

Akşam olduğunda mavi ekose ceketini aldı .Yürüyerek eve gitti.

Akşam olduğunda mavi ekose ceketini askıdaki yerinden aldı ve yürüyerek eve gitti.

Akşam olduğunda mavi ekose ceketini askıdaki yerinden aldı. Güne veda eden güneşle beraber yürüyerek eve gitti.

Akşam olduğunda mavi ekose ceketini askıdaki yerinden aldı. Temiz akşam havasına açılan kolu çevirdi. Güne veda eden güneşle beraber yürüyerek eve gitti.

Akşam olduğunda vücuduyla artık bir olmuş olan koltuktan kalktı. Mavi ekose ceketini askıdaki yerinden aldı. Temiz akşam havasına açılan kolu çevirdi. Güne veda eden güneşle beraber yürüyerek eve gitti.

.

.

.

.

Akşam olduğunda vücuduyla artık bir olmuş olan, devletin kendisini oturmakla yükümlendirdiği koltuktan kalktı. Bastığı yerden gelen, döşemenin çıkardığı senfoniye aldırmadan kararlı adımlarla odanın köşesine gitti. Mavi ekose ceketini eski demir askıdaki yerinden aldı. Hiç kimsenin üzerinde görmekten hoşlanmadığı ceketi üzerine geçirdi. Bir an aklına başına geçirebileceği eski film şapkalarından almak geldi. Kimsenin artık bu şapkaları giymediğini hatırlamasıyla bu fikir olduğu gibi siliniverdi. Temiz akşam havasına açılan kolu aşağıya doğru çevirdi. Ceketinin cebindeki buruşuk alışveriş listesine baktı. Listedekilerin hiçbirini atlamadan poşetlere geçirdi. Güne veda eden güneşle beraber yürüyerek eve gitti.

Robert Hooke’tan

Çizilmiş ilk hücre resmi
Çizilmiş ilk hücre resmi

 

“Mikroskobumuz bize şişe mantarının içeriğinin hava ile dolu olduğunu ve bu havanın mükemmel bir şekilde, birbirinden farklı olan küçük kutucuklar veya hücrelerde hapsolduğunu göstermektedir.”
Robert Hooke – Hücreyi tanımlarken

Besmele

BismillahirrahmanirrahimBesmele, çünkü her güzel şey onunla başlar.


 

Sitoplazma, yani depo içerisindeki çorba. Kendilerini bilim insanı olarak nitelendiren kişilerin takıldıkları noktalarda çorba(plasma) ifadesini kullanmayı sevdikleri bilinmektedir. Daha yeterli bilgilerinin olmadığını düşündükleri konularda içeriği daha sonra bulunacak, üzerine durup düşünülecek konularda bu ifadeyi pek severler. Eski kozmik çorba benzeri ifadelerle de bunu görebiliriz.

Biz de hayat içerisinde pek çok konuda fikirlerimizi beyan ediyor, whatsapp’tan hızlı mesajlarla üzerine pek düşünülmemiş fikirlerimizi, hayallerimizi paylaşıyoruz. Ancak üzerine durulup düşünüldüğünde neler çıkacağını bilemiyoruz. Neler biliyoruz? İlgimizi neler çekiyor? Hayallerimiz, fikirlerimiz, zihnimiz, kalbimiz neler barındırıyor? Hızla üzerinden geçtiğimiz bu konuları daha iyi inceleyebilmek niyetiyle.

Haydi vira bismillah.